Z ružomberských ulíc do SuperStar
Utorok 26. január 2021,
celkovo: 14848554 čitateľov
online: 28 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas - predplatne
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

26. január 2021 | 09:07
Poslanec Patrik Habo poslal začiatkom roka list trom najvyšším ústavným činiteľom SR, v ktorom žiada o väčšiu pozornosť pre štátny sviatok 1. januára - Deň vzniku Slovenskej republiky.
25. január 2021 | 11:30
Cez víkend otestovali v Ružomberku 6114 ľudí, z nich si pozitívny výsledok prevzalo 21 obyvateľov, čo predstavuje 0,34%.
25. január 2021 | 11:29
V šlágri basketbalovej extraligy žien prehral MBK Ružomberok na palubovke Piešťanských Čajok 55:70.
21. január 2021 | 10:39
V predaji je prvé tohtoročné číslo Ružomberského hlasu, ktoré si môžete kúpiť nielen v meste a obciach okresu, ale aj v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne.
21. január 2021 | 09:42
Útočník MFK Ružomberok Ladislav Almási odišiel na polročné hosťovanie do klubu najvyššej ruskej súťaže FK Akhmat Groznyj.
aktuálne číslo: 2021 / 01 (15. január 2021)
anketa
Keby vo voľbách primátora mesta Ružomberok kandidovali nižšie uvedení uchádzači, koho by ste v súčasnosti volili?
Ján Bednárik
[46h:4%]
Igor Čombor
[509h:45%]
Karol Javorka
[50h:4%]
Robo Kolár
[31h:3%]
Ľubomír Kubáň
[322h:28%]
Ján Kuráň
[155h:14%]
celkovo hlasujúcich: 1139
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453
odporúčané stránkyZ ružomberských ulíc do SuperStar

7. máj 2020 | 17:33 | 974

RUŽOMBEROK (Michal Paška, foto archív) - V aktuálnej sérii známej speváckej súťaže SuperStar zvládol jediný ružomberský zástupca Tomáš Mikulka už dve náročné prekážky. SuperStar je súťaž, ktorú vám určite nemusíme podrobne predstavovať. Dlhé roky sa teší veľkej pozornosti nielen na Slovensku, ale aj u susedov v Čechách. Zvlášť teraz sa tomu netreba čudovať, pretože aktuálny ročník je spoločný pre obidve krajiny, ktoré kedysi boli jedným štátom. Československo tak symbolicky opäť existuje v speváckej súťaži SuperStar.

Pesnička z roku 1959
V rámci Slovenska a Česka majú účastníci tejto šou rôzne domicily. Nás teší, že pred televíznymi obrazovkami má vďaka Tomášovi Mikulkovi zastúpenie aj Ružomberok. Tomáš je vlastne nielen jediným Ružomberčanom - v tejto fáze súťaže nie je okrem neho žiadny iný zástupca z Liptova.
Tomáš prešiel sitom poroty na prvom kastingu, z ktorých zostrihy odštartovali nedeľné večery pred obrazovkami televízie Markíza. Počas druhej aprílovej nedele bol odvysielaný prvý z dvoch „Supervýberov“, na ktorom sa Tomáš predstavil so skladbou od Chucka Berryho s názvom Johnny B Goode. Neskôr narodeným čitateľom zrejme nič nepovie, pretože svetlo sveta uzrela už v roku 1959!

Pochválil aj „kat“ Habera
„Tvoj spev je tlak, je to nálož sama o sebe. Veľmi dobre,“ hodnotila jeho výkon porotkyňa Monika Bagárová, ktorá svoju spevácku kariéru rozbehla práve v tejto súťaži. „Ja iba poviem, že si iný ako ostatní a to je dobre. Ten level nie je zlý,“ pridal sa obávaný „kat“ Paľo Habera. „Veľmi sa mi to páčilo. Začal si spievať, uveril som tomu. Pre mňa je to vybavené,“ takto hodnotil Marián Čekovský.
„Podľa mňa si si vybral super pesničku, čo je veľmi dôležité. Bolo to rýchle a živelné a ty si dal to toho všetko, čo si mohol, čo je super. „Trsala“ som si s tebou celý čas, za mňa rozhodne áno,“ vystavila vysvedčenie česká herečka Patricie Pagáčová. Z úst Leoša Mareša sa Tomáš Mikulka dozvedel najpodstatnejšiu informáciu: postupuješ ďalej!

Keď sa pustí hudba, stres zmizne
„Píšem hudbu a mám aj vlastnú kapelu Tomáš Mikulka band. Seba i svoje skladby som chcel troška dostať do povedomia, preto som sa prihlásil do tejto súťaže. Divákmi je SuperStar značne sledovaná a niektorých z nich vedia ovplyvniť aj názory poroty. Samozrejme, potešili ma kladné hodnotenia na moje ostatné vystúpenia a postup do ďalších bojov mi spravil radosť,“ začal nám Tomáš opisovať svoje pocity v telefonickom rozhovore.
Netajil, že v prvom kole mal aj stres, či postúpi do ďalších bojov. „Predsa len, to čakanie bolo dlhé a svoju úlohu hralo aj napätie, veď pred porotou som spieval prvýkrát. Akonáhle sa však pustí hudba, stres opadne. Potom ho mám len z hodnotenia, ktoré nasleduje po vystúpení,“ prezradil nám.
Apropo, čakanie... Spomínaný „SuperVýber“ sa natáčal od 7:00 do 5:00 hod nasledujúceho dňa a únava u súťažiacich bola značná. Tomášovi ju však nepochybne „prebíjala“ postupová radosť.

Šou, ktorá môže pomôcť
Tým, že SuperStar má značnú sledovanosť, nemohlo ostať nepovšimnuté ani doterajšie účinkovanie mladého Ružomberčana. Okrem verejnosti ho, pochopiteľne, sledujú aj členovia rodiny a kamaráti so známymi. Aké má odozvy?
„Všetci mi prajú, čo ma teší a ďakujem za to. Aj rodina je zvedavá na názor poroty a už môj vzťah k hudbe berie možno trošku inak ako donedávna. Už to neberú ako brnkanie v izbe,“ povedal s úsmevom.
Priznáva, že hoci je celá súťaž v prvom rade šou, pre neho je výbornou skúsenosťou. Môže mu a následne i kapele pomôcť pri propagácii a priblížení sa k ľuďom. „Robím taký alternatívny rock, určite nie piesne, ktoré bežne počujete z rádia. Aj v súťaži sú predovšetkým moderné, popové piesne. Ja však idem svojou cestou a som rád, že som zaujal aj porotu. Veď aj v „SuperVýbere“ som sa predstavil s piesňou z roku 1958 a nie s nejakou aktuálnou skladbou,“ pripomenul.

Aj v ružomberských uliciach
Niektorým čitateľom Ružomberského hlasu Tomáš Mikulka nemusí byť známy len z aktuálnej SuperStar. Vídať ste ho mohli aj v uliciach Ružomberka, kde okoloidúcim spríjemňoval deň a takýmto spôsobom si aj privyrábal. Živí ho hudba aj v tomto období?
„V uplynulom roku som zmaturoval na Obchodnej akadémii Scota Viatora v Ružomberku. Polroka som študoval na vysokej škole, no priznám sa, zvolený odbor mi príliš nesadol a tak chcem ísť študovať na iný. Pracujem ako čašník. Keďže pre prijaté opatrenia je naša prevádzka aktuálne zatvorená, momentálne som bez práce.“
Ktovie, možno to Tomášov talent zmiešaný v správnom pomere so šťastím a ďalšími priaznivými okolnosťami zariadia tak, že si v kolónke zamestnanie bude môcť uvádzať spevák/hudobník. Budeme mu držať palce.
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist