BASKETBALOVÝCH 10 NAJ...
Utorok 26. január 2021,
celkovo: 14848290 čitateľov
online: 41 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas - predplatne
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

26. január 2021 | 09:07
Poslanec Patrik Habo poslal začiatkom roka list trom najvyšším ústavným činiteľom SR, v ktorom žiada o väčšiu pozornosť pre štátny sviatok 1. januára - Deň vzniku Slovenskej republiky.
25. január 2021 | 11:30
Cez víkend otestovali v Ružomberku 6114 ľudí, z nich si pozitívny výsledok prevzalo 21 obyvateľov, čo predstavuje 0,34%.
25. január 2021 | 11:29
V šlágri basketbalovej extraligy žien prehral MBK Ružomberok na palubovke Piešťanských Čajok 55:70.
21. január 2021 | 10:39
V predaji je prvé tohtoročné číslo Ružomberského hlasu, ktoré si môžete kúpiť nielen v meste a obciach okresu, ale aj v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne.
21. január 2021 | 09:42
Útočník MFK Ružomberok Ladislav Almási odišiel na polročné hosťovanie do klubu najvyššej ruskej súťaže FK Akhmat Groznyj.
aktuálne číslo: 2021 / 01 (15. január 2021)
anketa
Keby vo voľbách primátora mesta Ružomberok kandidovali nižšie uvedení uchádzači, koho by ste v súčasnosti volili?
Ján Bednárik
[46h:4%]
Igor Čombor
[504h:45%]
Karol Javorka
[50h:4%]
Robo Kolár
[31h:3%]
Ľubomír Kubáň
[316h:28%]
Ján Kuráň
[154h:14%]
celkovo hlasujúcich: 1127
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453
odporúčané stránkyBASKETBALOVÝCH 10 NAJ...

11. máj 2020 | 11:27 | 716TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Paška, foto autor) - Vybrali sme 10 „naj“ okamihov uplynulej sezóny MBK Ružomberok. Predčasné ukončenie našej ženskej najvyššej basketbalovej súťaže nepotešilo zrejme nikoho. V redakcii sme boli pripravení na to, že vám budeme prinášať čo najzaujímavejšie informácie z diania v MBK Ružomberok aj počas vyvrcholenia súťaže – tak, ako ste na stránkach Ružomberského hlasu zvyknutí.

Aj napriek skorej „stopke“ pre basketbal zažili fanúšikovia Ruže v nedávno skončenej sezóne veľa pekných okamihov. V redakcii sme sa rozhodli zamerať na tých 10 najlepších a najdôležitejších z nášho pohľadu.

Prinášame vám ich bez určenia konkrétneho poradia, lebo si myslíme, že každý jeden z nich zapadol do mozaiky, na konci ktorej bola vydarená sezóna v podaní našich dievčat.

Pokračovanie trénera Suju
Dôležitý okamih pre úspešnú sezónu sa odohral ešte v priebehu tej minulej. Verejnosť bolo vtedy informovaná o tom, že Juraj Suja bude na lavičke Ružomberka pôsobiť aj v sezóne 2019/2020. Išlo tak o siedmu sezónu za sebou. Na Sujovom rozhodnutí nič nezmenil ani fakt, že počas vlaňajšieho februára bol vymenovaný aj za reprezentačného trénera.
Suja aj počas tejto sezóny absolútne dokázal svoje trénerské kvality, o čom najlepšie svedčia dosiahnuté výsledky i dôvera, ktorú získal vymenovaním za trénera našej ženskej reprezentácie.
Juraja Suju sme na stránkach našich novín chválili už niekoľkokrát, radi tak činíme aj teraz. Komu česť, tomu česť a pri Jurajovi Sujovi to nepochybne platí na viac ako sto percent.

19:0! Čo dodať?
19:0 nie je opis priebežného stavu niektorého z duelov, ale absolútne famózna bilancia našich dievčat v slovenskej súťaži. Z 19 zápasov v extralige vyhrali všetkých 19, čo je viac ako veľavravné.
Snáď sa nenašiel nikto, kto by spochybnil, že titul je v tých najlepších rukách, aj keď súťaž, ako sme už informovali, musela byť ukončená predčasne po základnej časti. Veľká škoda. Neskromne si dovolíme tvrdiť, že nula v kolónke prehier by pri vtedajšej forme našich báb pokojne mohla svietiť aj po finálovom zápase.

Výhra v Slovenskom pohári
Autor týchto riadkov cestoval 15. februára spolu s fanúšikmi do Prievidze, ktorá bola dejiskom finálového turnaja Slovenského pohára. Ruža sa podľa očakávania dostala do finále, v ktorom si zmerala sily s Piešťanskými Čajkami. A bol to zápas ako remeň, ktorý sa skončil našim zaslúženým víťazstvom 67:59. Baby sa tešili z obhajoby pohára spoločne s fanúšikmi. Sme radi, že sme mohli byť pritom a prostredníctvom novín vám mohli sprostredkovať bezprostredné pocity hráčok a realizačného tímu.

Účinkovanie v Európskom pohári FIBA
Tentoraz sa nezameriame na žiadny konkrétny duel, ale na fakt, že Ruža sa (po počiatočnej neistote) vôbec predstavila v tejto európskej pohárovej súťaži. Nikto nečakal prechádzku ružovou záhradou a zápasy s kvalitnými celkami to naplno potvrdili.
Hoci Ruža v tejto súťaži nezískala ani bod, hanbu si rozhodne neurobila. Práve naopak: Sujove baby získali cenné skúsenosti, ktoré naplno zúročili v ďalšom priebehu domácej súťaže i v Slovenskom pohári. Nehovoriac o tom, že náročné zápasy každej hráčke len a len pomôžu v ďalšej kariére.
Sympatickou bodkou za účinkovaním v tejto súťaži bol domáci duel s Tsmoki Minsk, ktorý sa skončil výsledkom 56:62. „Nevyhral lepší, ale skúsenejší tím.“ Tak znel titulok z reportáže z tohto stretnutia v našich novinách a trefne pomenoval to, čo diváci videli na palubovke.

Dve víťazstvá o bod
V lige boli najtesnejšie víťazstvá nad Piešťanskými Čajkami (57:56) a Young Angels Košice (73:72). Už len to, že baby sa nezlomili a s druhým, respektíve tretím tímom súťaže vyhrali len o jediný bod, svedčí o obrovskej morálnej sile Sujovej družiny. Kto na týchto zápoleniach bol, určite neľutoval cestu do Koniarne. Koniareň nespomíname náhodou: je zaujímavé, že obidva spomínané víťazstvá o jeden bod hráčky MBK Ružomberok zaznamenali na domácej palubovke.

Keď nebolo o čom...
Pozrime sa aj na opačný pól, teda na jednoznačné víťazstvá. Pri všetkej úcte k súperom, v týchto zápasoch naozaj „nebolo o čom“. Veď posúďte sami: MBK Ružomberok – Dubček Bratislava 115:33, Dubček Bratislava – MBK Ružomberok 38:96, Dubček Bratislava – MBK Ružomberok 34:97.
Veľmi jednoznačné to bolo aj s tímom BK ŠKP 08 Banská Bystrica. Výhry 86:29 a 84:33 doma či výsledok 27:93 v meste pod Urpínom sú veru veľavravné...

Najlepšie športovkyne mesta
Počas vyhlasovania najlepších športovcov mesta Ružomberok za uplynulý rok (v pondelok 24. februára 2020) boli športové súťaže ešte v plnom prúde. Basketbalistky MBK Ružomberok si v Kultúrnom dome Andreja Hlinku zaslúžene prevzali ocenenie ako najlepší kolektív v „dospeláckej“ kategórii. Pár dní po triumfe v Slovenskom pohári si tak ružomberský klub pripísal na svoje konto ďalšie pekné ocenenie. Tentoraz v meste, v ktorom je doma.

Makal vždy kolektív
Pokojne by sme medzi „naj“ sezóny mohli vybrať aj niektorú z hráčok, ich komplexné hodnotenie sme však priniesli v uplynulom vydaní našich novín.
Určite, niektorým, babám to išlo lepšie, niektorým menej, basketbal je ale kolektívny šport a v ružomberskom prípade to platilo do bodky. Aj tréner Juraj Suja neustále zdôrazňoval, že dosiahnuté výsledky sú dielom celého mančaftu.
Zvlášť v časoch, keď bol už aj tak úzky káder decimovaný zraneniami sa naplno ukázalo, že v Ružomberku baby ťahajú za jeden koniec povrazu.

Vždy výborní fanúšikovia
Ruža sa aj v tejto sezóne mohla spoľahnúť na výborne fungujúci Fanklub Concordia 1906. Áno, pri menej atraktívnych súperoch boli v Koniarni pochopiteľne aj tichšie tribúny, v sumáre si však fanúšikovia spolu s divákmi opäť zaslúžia pochvalu.
Z nášho pohľadu ich celosezónna priazeň vygradovala v už spomenutom finále Slovenského pohára v Prievidzi, kde hráčkam vytvorili priam domácu atmosféru. Dočkali sa aj zaslúženej odmeny, viacerí z nich si siahli na víťazný pohár a fotografie s víťazným celkom plnili ich sociálne siete.

Práca aj na marketingovom poli
Nemôžme a ani nechceme zabudnúť ani na dôležitý fakt: v tejto dobe šport už nie je len o výsledkoch, veľmi dôležitý je aj marketing a, stručne povedané, schopnosť „predať“ svoj klub. Ružomberský klub si zaslúži pochvalu aj za prácu na tomto poli. Správa klubového Facebooku bola ukážková a samotná internetová stránka môže byť príkladom pre ďalšie kluby.
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist