KOMENTÁR: O KÚZELNÍKOVI HASPROVI
Nedeľa 24. január 2021,
celkovo: 14838033 čitateľov
online: 24 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas - predplatne
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

21. január 2021 | 10:39
V predaji je prvé tohtoročné číslo Ružomberského hlasu, ktoré si môžete kúpiť nielen v meste a obciach okresu, ale aj v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne.
21. január 2021 | 09:42
Útočník MFK Ružomberok Ladislav Almási odišiel na polročné hosťovanie do klubu najvyššej ruskej súťaže FK Akhmat Groznyj.
18. január 2021 | 19:00
Mesto Ružomberok podpísalo krátkodobú zmluvu o prenájme Koniarne na využívanie haly počas najbližších 3 mesiacov, informovala v správach Mestská televízia Ružomberok.
17. január 2021 | 17:01
Aktuálna situácia s pandémiou zatiaľ nedovoľuje otvoriť nový projekt cestovného ruchu v Hrabove - Ľadové kráľovstvo.
17. január 2021 | 17:00
V prípravnom zápase remizovali futbalisti MFK Ružomberok s druholigovým Tatranom Liptovský Mikuláš 2:2.
aktuálne číslo: 2020 / 24 (18. december 2020)
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453
odporúčané stránkyKOMENTÁR: O KÚZELNÍKOVI HASPROVI

24. jún 2020 | 21:36 | 837TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Rudolf Maškurica) - V základnej zostave finalistu národného pohára Slovana Bratislava musíte Slováka hľadať pod lupou. Dunajská Streda, aktuálne tretí tím ligy a semifinalista pohára, mal dnes v základe jediného Slováka - nášho bývalého obrancu Dominika Kružliaka. Zlaté Moravce, predposledný zo série semifinalistov Slovnaft Cupu, nastúpil včera proti majstrovskému Slovanu rovnako aj s legionármi, a potom aj vrátane "nášho" Ďubeka, no na Bratislavu podľa očakávaní a tabuľkového postavenia v lige nevyzrel. Jedine Ružomberku, ktorý vedie Ján Haspra, sa podarilo preniknúť do absolútneho finále pohára, a to celkom zaslúžene.

Pozrime sa teda na tento nesporný úspech "Hasprovcov" trošku bližšie. Tím spod Čebraťa dnes nastúpil bez jediného legionára v základnej zostave. Opakujem - bez jediného legionára. Šance na úspech nemal veľké, aspoň podľa stávkových kancelárií, ktoré jasne uprednostňovali Dunajskú Stredu. Ružomberok však vyhral, jasne, predvedčivo, jednoznačne, zaslúžene - 3:0.

Zhoda okolností, alebo, ako niektorí nesprávne hovoria, náhoda? Nie! Určite nie. Hasprova jedenástka zožala úspech vďaka práci, ktorú kúzelník - tréner - v jednej osobe začal podľa vlastného scenára po malých krôčikoch robiť už od začiatku sezóny, kedy mu neverili ani mnohí vlastní, domáci, Ružomberčania.

V základnej jedenástke sa objavovali hráči, ktorých futbalová verejnosť vôbec nepoznala, a mnohkrát len krútila očami. Dnes už pochvalne tlieska. Za prienikom prakticky úplne "slovenského" Ružomberka do finále pohára sú dva základné predpoklady, ktoré boli naplnené: systematická práca Jána Haspru ako hlavného trénera a splatená dôvera mladých, spočiatku nepoznaných (slovenských) hráčov, mladíkov, ktorí sa naplno chopili svojej šance ukázať národu, čo v nich je.

Dnešná výhra 3:0 nad Dunajskou Stredou nie je ani náhodou náhoda. Je to výsledok oduševnenej, cieľavedomej a po malých kúskoch budovanej prípravy nádejných talentov v kádri MFK na to, že raz môžu dosiahnuť niečo, čo sa zapíše do análov nášho futbalu.

Otázne je akurát to, či už prišiel ten správny čas. Ukáže sa 8. júla v Bratislave. Ale, aj keby to nevyšlo, hrdinovia v oranžových dresoch už teraz dokázali to, čomu málokto veril. Okrem Jána Haspru a jeho tímu.

Namiesto záveru. Ján Haspra ml., charizmatický tréner MFK Ružomberok, má skvelého učiteľa. Lepšieho už ani nemohol mať. Svojho vlastného otca. Ján Haspra st. totiž, ak by niekto nevedel, je pre mňa osobne trénerom storočia v našich končinách. To, čo dokázal on, čo umne a poctivo dlhodobo vštepoval svojmu synovi, prináša už prvé - významné a nezabudnuteľné - ovocie.

Darmo, nech si hovorí kto chce čo chce, Hasprovci sú ružomberskými kúzelníkmi...
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist