ZHODNOTENIE SEZÓNY MFK RUŽOMBEROK
Utorok 26. január 2021,
celkovo: 14848319 čitateľov
online: 24 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas - predplatne
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

26. január 2021 | 09:07
Poslanec Patrik Habo poslal začiatkom roka list trom najvyšším ústavným činiteľom SR, v ktorom žiada o väčšiu pozornosť pre štátny sviatok 1. januára - Deň vzniku Slovenskej republiky.
25. január 2021 | 11:30
Cez víkend otestovali v Ružomberku 6114 ľudí, z nich si pozitívny výsledok prevzalo 21 obyvateľov, čo predstavuje 0,34%.
25. január 2021 | 11:29
V šlágri basketbalovej extraligy žien prehral MBK Ružomberok na palubovke Piešťanských Čajok 55:70.
21. január 2021 | 10:39
V predaji je prvé tohtoročné číslo Ružomberského hlasu, ktoré si môžete kúpiť nielen v meste a obciach okresu, ale aj v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne.
21. január 2021 | 09:42
Útočník MFK Ružomberok Ladislav Almási odišiel na polročné hosťovanie do klubu najvyššej ruskej súťaže FK Akhmat Groznyj.
aktuálne číslo: 2021 / 01 (15. január 2021)
anketa
Keby vo voľbách primátora mesta Ružomberok kandidovali nižšie uvedení uchádzači, koho by ste v súčasnosti volili?
Ján Bednárik
[46h:4%]
Igor Čombor
[504h:45%]
Karol Javorka
[50h:4%]
Robo Kolár
[31h:3%]
Ľubomír Kubáň
[317h:28%]
Ján Kuráň
[154h:14%]
celkovo hlasujúcich: 1128
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453
odporúčané stránkyZHODNOTENIE SEZÓNY MFK RUŽOMBEROK

5. august 2020 | 13:37 | 481

RUŽOMBEROK (Ján Svrček, foto Rudolf Maškurica) - Len nedávno sa skončila pandémiou koronavírusu poznačená sezóna Fortuna ligy, a už klope na dvere nový ročník našej najvyššej súťaže. Ešte predtým, ako sa tak stane, obzrime sa späť a zhodnoťme, ako zvládol náš klub predchádzajúcu sezónu. Redakčné hodnotenie - vysvedčenie - sme rozdelili do viacerých oblastí - brankári, obrana, stred poľa, útok, tréneri. Päť bodov je maximum a výborný výsledok, jeden bod minimum a zhodnotenie úrovne ako veľmi zlá...

VYSVEDČENIE MUŽSTVA - MFK RUŽOMBEROK sezóna 2019/2020

BRANKÁRI ++++
Sezónu, pri zranení Macíka, otváral v tom čase len 19–ročný Krajčírik, ktorý v predchádzajúcom súťažnom ročníku nestál ani raz medzi žrďami A mužstva (akurát dva štarty si pripísal v sezóne 2017/2018). Mladý novic náročnú úlohu zvládol a nespanikáril. O tom, že Macík je jednotkou a oporou mužstva, tiež dôležitým článkom silnej defenzívy MFK, nie je pochýb. Žiaľ, takmer dvojmetrového obra medzi žrďami kvárili zdravotné problémy, v základnej a nadstavbovej časti ligovej súťaže odchytal len 14 zápasov (Krajčírik jedenásť) a azda i kvôli nim sa nevyhol ani nejakým chybičkám.

OBRANA +++++
Počas úvodnej čiernej série mužstvo doma inkasovalo trojku od Žiliny a ozajstný deň otvorených dverí malo v 7. kole v Zlatých Moravciach (2:4). Potom tréneri vykúzlili systém 3 – 5 – 2, ktorý pre zadné rady bol sťaby šibnutím čarovného prútika. Ružu zdobila pevná obrana, do ktorej súperi len s veľkou námahou otvárali vrátka. Popri pilieroch J. Maslovi a Twardzikovi vyrástli dovtedy na fortunaligovej scéne neznámi chlapci ako Čurma, Kojnok či Mário Mrva. Ako veľmi správne sa ukázalo angažovanie Mojžiša, ktorý bol prospešný takisto v ofenzíve. Neskôr si situácia vyžiadala poslať na ihrisko i ďalšie noví tváre. J. Maslovi sa síce v aktuálnej sezóne strelecky nedarilo, no Twadrzik, hoci pre zranenia mal výpadky, sa so šiestimi gólmi, stal najlepším strelcom mužstva.

STRED POĽA ++++
Z tejto formácie sa po predchádzajúcej sezóne porúčali Mustedanagič, potom top krídelník Gal-Andrezly a v počas sezóny pod Čebraťom skončil ešte Qose. Na poste defenzívneho záložníka tréneri objavili Mareka Zsigmunda a z chalana, ktorý predtým zväčša nastupoval za rezervu, sa stal kľúčový pilier tímu, ktorý dokázal obhospodáriť značný priestor. Rástol Kostadinov, dôležitým ohnivkom bol tiež Takáč, hoci sa nevyhol výkonnostnej sínusoide. Po korone sme už registrovali ďalších veľmi schopných mladíkov Múdreho a Filinského. Záloha si svojou mravčou prácou si zväčša svoje uhrala, ale niekedy chlapcom chýbala väčšia guráž a odvaha smerom dopredu, viac útočnej invencie, či moment prekvapenia. Hráči, ktorí dostali príležitosť takmer vždy zapadli do Hasprovho módu.

ÚTOK +++
Mužstvo malo šikovných útočníkov, no ich Achillovou pätou bol dosť často zvlhnutý pušný prach. V deviatich zápasoch sa nikto nezapísal do streleckej listiny, takisto viac než dve lopty nikdy vo Fortuna lige neskončili v sieti súpera. Nebolo však zápasu, v ktorom by si chlapci nevypracovali viaceré šance. Na prvoligovej scéne sa etabloval T. Bobček, žiaľ na jar ho vyautovali problémy s kolenom, až bola nevyhnutná operácia. Gerec je známy svojou pracovitosťou, no tiež si netykal s gólovou koncovkou. Regáli viackrát naznačil svoj potenciál, ale pozahadzované šance mu nahlodali kredit. V zime do mužstva prišiel fyzicky na hrotového hráča stavaný mladý Almási, ktorý si postupne zvykal na elitnú súťaž. Hosťovanie ďalšieho mladíka, Čecha Novotného nebolo ťahom na zvýšenie údernosti Ruže.

TRÉNERI +++++
Silný prievan v kabíne by slabšiu trénerskú povahu určite odvial, Haspru však nie. Hoci na začiatku si vedno s najbližšími spolupracovníkmi prežil poriadne krušné obdobie. Hlavný kormidelník spolu s asistentom Saparom vytvorili skvelý tandem, v ktorom sa navzájom dopĺňali. Dôležitými ohnivkami s rovnakou vlnovou dĺžkou boli taktiež tréner brankárov Hajdúch, kondičný kouč Bartko a na rovnakom poste často vypomáhajúci Kapláň. Všetci v náročných podmienkach pracovali veľmi spoľahlivo. Z Haspru sa stal premýšľavý typ stratéga. Pracoval rozvážne, hľadal a nachádzal riešenia ako mužstvo posúvať vpred. Jeho imperatívom vždy bolo hrať futbal, teda žiadna deštrukcia či bezhlavé nakopávanie lôpt. Za pochodu družstvo vhodne dopĺňal mladými chlapcami, ktorým dával šancu. Noví tréneri azda až nad očakávanie zvládli svoju misiu.
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist