V Hrabove stavajú chaty a pripravujú apartmánový dom
Nedeľa 24. január 2021,
celkovo: 14838108 čitateľov
online: 20 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas - predplatne
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

21. január 2021 | 10:39
V predaji je prvé tohtoročné číslo Ružomberského hlasu, ktoré si môžete kúpiť nielen v meste a obciach okresu, ale aj v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne.
21. január 2021 | 09:42
Útočník MFK Ružomberok Ladislav Almási odišiel na polročné hosťovanie do klubu najvyššej ruskej súťaže FK Akhmat Groznyj.
18. január 2021 | 19:00
Mesto Ružomberok podpísalo krátkodobú zmluvu o prenájme Koniarne na využívanie haly počas najbližších 3 mesiacov, informovala v správach Mestská televízia Ružomberok.
17. január 2021 | 17:01
Aktuálna situácia s pandémiou zatiaľ nedovoľuje otvoriť nový projekt cestovného ruchu v Hrabove - Ľadové kráľovstvo.
17. január 2021 | 17:00
V prípravnom zápase remizovali futbalisti MFK Ružomberok s druholigovým Tatranom Liptovský Mikuláš 2:2.
aktuálne číslo: 2020 / 24 (18. december 2020)
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453
odporúčané stránkyV Hrabove stavajú chaty a pripravujú apartmánový dom

5. august 2020 | 14:08 | 910

RUŽOMBEROK (Ján Sokolský, foto Ideal Concept) - Rezidencia Hrabovo je finálna podoba projektu, o ktorého rôznych variáciách sme vás už v minulosti informovali. Rezidencia je súhrnný názov pre 51 typizovaných moderných horských chát (chaletov) v priestore Hrabovskej doliny povyše súčasných Fatraparkov a pod zjazdovkou z Malinného Brda. Chalety budú postavené samostatne alebo ako apartmány, ktoré je možné využívať nielen na prenájom, ale aj na trvalé bývanie s možnosťou využitia hypotekárneho úveru pri ich kúpe. Ponuku dopĺňa päť atypických biznis chaletov, ktoré sú navrhnuté v štýle horských penziónov s dôrazom na spoločný priestor pre rodinnú atmosféru, stretnutie s priateľmi a relax. Architektonicky výnimočný bude objekt Sky&Wellness so 72 apartmánmi a wellness na streche.

Rezidencia ponúkne alternatívu na trvalé bývanie a oddych. Otvára tiež investičné možnosti nových vlastníkov, ktorí môžu využiť pripravovaný hotelový program počas celého roka. „Chalety, apartmány a biznis chalety predávame prostredníctvom našej internetovej stránky od júla. Momentálne máme rezervovaných 13 z 56 objektov, ktoré sú v predaji počas prvej etapy výstavby. Výstavbu sme už spustili, celková doba výstavby bude závisieť od samotného predaja. Proces výstavby sme naplánovali tak, aby prví kupujúci mohli využívať svoju nehnuteľnosť bez obmedzení,“ uviedol Ondrej Rusnák, projektový manažér rezidencie.

Investorom projektu je spoločnosť Ideal Concept, ktorá si zvolila cestu zelenej architektúry, výstavbu strediska zabezpečuje ružomberská stavebná spoločnosť Tetrastav.

Rezidencia Hrabovo ako výsledok splynutia prírody s modernou nadčasovou architektúrou vytvára jedinečný obraz ideálneho bývania a oddychu, autorom je P. C. Abonyi. Pri návrhu strešného plášťa bral architekt ohľad na lokalitu a snažil sa objekty zapasovať do prostredia. Na domoch navrhol zelenú strechu, ktorá spĺňa požiadavky na tepelný komfort, zníži náklady na kúrenie a bude mať biofilter. Na fasáde namontujú drevený obklad, ktorý v sebe skombinuje nadčasovú krásu prírodného dreva s nezameniteľným vzhľadom.

Výstavba apartmánového domu predstavuje druhú etapu, ktorú naplánovali začať v druhej polovici budúceho roka. V apartmánovom dome klienti nájdu reštauráciu, kaviareň, detskú herňu a wellness.

Načasovanie začiatku realizácie na pozadí pandémie koronavírusu zrejme chcelo odvahu... „Veríme, že práve v týchto časoch otvárame nový priestor, keď zo všetkých strán prichádzajú obmedzenia na cestovanie mimo územia Slovenska. Budúci rezidenti nájdu v oblasti pocit bezpečia, zrelaxujú a môžu vylepšiť svoj rodinný rozpočet o príjmy z prenájmu,“ dodal O. Rusnák.
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist