Radničné zvesti (19/2020)
Streda 20. október 2021,
celkovo: 16029050 čitateľov
online: 12 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Áčko - inzercia
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

18. október 2021 | 11:18
FK Pohronie Žiar Nad Hronom-Dolná Ždaňa (najdlhší názov klubu v histórii SR, pozn. red.) - MFK Ružomberok 2:2 - v uplynulom zápase Fortuna ligy.
18. október 2021 | 11:13
Najbližšie rokovanie Mestskej rady v Ružomberku bude už túto stredu 20. októbra na pôde radnice.
11. október 2021 | 09:41
Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali aj štvrtý zápas v sezóne, doma triumfovali nad Young Angels Košice 73:63.
11. október 2021 | 09:41
Okres Ružomberok od dnes prechádza podľa platného Covid-automatu z červenej do bordovej farby.
11. október 2021 | 09:40
Začína sa s asfaltovaním ulice Plavisko, od "kasína" až po odbočku do Baničného (cca 500m).
aktuálne číslo: 2021 / 17 (10. september 2021)
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453
odporúčané stránky



Radničné zvesti (19/2020)

14. október 2020 | 10:55 | 995

RUŽOMBEROK (Viktor Mydlo, foto autor) - Na úvod poznámka redakcie. Na našej stránke budeme odteraz pravidelne po vydaní nového čísla Ružomberského hlasu uverejňovať rubriku Radničné zvesti, v ktorej hovorca mesta Viktor Mydlo približuje čitateľom aktuálne dianie na mestskom úrade. Začíname teraz 19. vydaním, keďže ide o 19. číslo novín v tomto roku. Rubriku pravidelne zverejňujeme v každom čísle novín vášho domova na 7. strane, na našej internetovej stránke budeme Radničné zvesti publikovať s časovým oneskorením.

Výber z programu primátora Igora Čombora
28.9. – porada vedenia mesta, gremiálna porada; 29.9. – krízové vedenie mesta za účasti regionálnej hygieničky; 30.9. – rokovanie Mestského zastupiteľstva; 1.10. – rokovanie ku rozpočtu mesta na rok 2021; 2.10. – pracovná cesta Bratislava; 5.10. – porada vedenia mesta, gremiálna porada, rokovanie Proton; 6.10. – vybavovanie stránok a bežnej úradnej agendy; 7.10. – stretnutie ku rozpočtu mesta na rok 2021.

Výber z programu viceprimátora Michala Lazára
28.9. – porada vedenia mesta, gremiálna porada; 29.9. – krízové vedenie mesta za účasti regionálnej hygieničky; 30.9. – rokovanie Mestského zastupiteľstva; 1.10. – rokovanie ku rozpočtu mesta na rok 2021; 2.10. – vybavovanie stránok a bežnej úradnej agendy; 5.10. – účasť na pohrebe; 6.10. – rokovanie so záastupcami základných škôl v meste; 7.10. – vybavovanie stránok a bežnej úradnej agendy.

Výber z programu viceprimátora Jána Bednárika
28.9. – porada vedenia mesta, gremiálna porada, zasadnutie predstavenstva Vodárenskej spoločnosti, 29.9. – krízové vedenie mesta za účasti regionálnej lekárky; 30.9. – rokovanie Mestského zastupiteľstva; 1.10 – rokovanie ku rozpočtu mesta na rok 2021; 2.10. – rokovanie ku pasportu kosenia v meste; 5.10. – porada vedenia mesta, gremiálna porada; 6.10. – rokovanie ku mestskej plavárni; 7.10. – vybavovanie stránok a bežnej úradnej agendy.

Zasadal krízový štáb mesta
V Ružomberku 29. septembra zasadal Krízový štáb mesta (KŠ) a Krízový štáb Okresného úradu (KŠ OÚ). Zvolal ho primátor Igor Čombor, a viedol prednosta Okresného úradu Ružomberok Emil Maretta. Nový prednosta okresného úradu spočiatku poďakoval primátorovi za pozvanie, vytvorenie vhodných podmienok na nerušené rokovanie a privítal aj Gabrielu Guráňovú, hygieničku Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Liptovský Mikuláš. Následne na to spoločne s primátorom vyzvali členov Krízového štábu, aby sa vyjadrili k aktuálnej situácií. Podpredseda KŠ OÚ Juraj Pšeno informoval prítomných o sprísnených hygienických opatreniach v súvislosti so šírením infekčného respiračného ochorenia Covid-19. Hygienička Gabriela Guráňová upozornila, že naša pozornosť by sa mala orientovať na dezinfekciu miest častého dotyku obyvateľov. Na mysli mala vozidlá miestnej aj prímestskej autobusovej dopravy a iné. Takáto dezinfekcia musí byť vykonávaná systematicky a dlhodobo. Nasledovala diskusia o aktuálnej situácií v meste Ružomberok zakončená vymenovaním nových členov Krízového štábu Ľubomíra Kubáňa, Gabriely Guráňovej a Vladimíra Lengvarského, prednostom okresného úradu Emilom Marettom.

Turistický pas – vyhodnotenie letnej sezóny
Nová turistická atrakcia žala úspech už vo svojej prvej sezóne. Aj takto by sa dalo opísať vyhodnotenie Turistického pasu Ružomberok po letnej sezóne 2020. Turizmus v aktuálnej koronakríze nemalou mierou trpí a hladuje. Odvrátiť tento trend, ale aj prilákať nových turistov a zabaviť domácich, sa snažili zamestnanci oddelenia regionálnej politiky a cestovného ruchu prostredníctvom nového Turistického pasu Ružomberok. Myšlienka turistického pasu spočívala na jednoduchom vyzdvihnutí si pasu vo výdajných miestach (Informačné centrum, Dom UNESCO Vlkolínec a Mauzóleum Andreja Hlinku), v ktorom sa nachádzalo sedem voľných políčok na pečiatky. Tie sa dali nazbierať návštevou turisticky zaujímavých bodov v meste Ružomberok a jeho okolí, medzi ktorými nechýbali historicky zaujímavé miesta (Mauzóleum Andreja Hlinku, Hrad Likava), umelecky zaujímavé miesta (Galéria Ľudovíta Fullu), či miesta, ktoré sú skôr pre milovníkov prírody (Hrabovská a Čutkovská dolina). Po nazbieraní pečiatok do pasu získal jeho držiteľ zaujímavú cenu. Už v prvej sezóne používania turistického pasu mesto Ružomberok vydalo 688 pasov. Približne 50% nových majiteľov Turistického pasu boli Ružomberčania. Medzi záujemcami o získanie pasu boli aj občania Českej republiky, Rakúska, Švajčiarska, Veľkej Británie, Nemecka a medzinárodnú skupinku turistov uzatvárala aj štvorica turistov z Talianska. Mesto tak hodnotí prvú sezónu pasu za úspešnú a do budúcnosti chce v tejto iniciatíve pokračovať. Vylúčené nie je ani rozšírenie miest, ktoré budú do turistického pasu roku 2021 zahrnuté.

Mestský úrad zmenil spôsob práce
Na základe zhoršenej epidemiologickej situácie v meste Ružomberok Mestský úrad oznamuje občanom zmeny spôsobu a organizácie práce. S účinnosťou od pondelka 5. októbra je vstup do budovy Mestského úradu občanom, umožnený len zo strany od farského kostola sv. Ondreja. Pri vstupe do Mestského úradu platí povinnosť mať na tvári adekvátnu ochranu dýchacích ciest, ktorá prekrýva nos aj ústa. Zmenou je aj počet občanov, ktorí sa môžu v jednom čase v priestoroch radnice zdržiavať. Pre pobyt v átriu platí, že v jednom čase môže byť naraz prítomných len 10 občanov. Zmeny spôsobu a organizácie práce nariadilo vedenie mesta po porade v pondelok 5. októbra. Členovia vedenia mesta tak reagovali na aktuálnu situáciu v súvislosti so šírením infekčného respiračného ochorenia Covid-19.

Podcast Ružomberský report s zástupcom hlavného architekta mesta
Vo štvrtok 1. októbra radnica vydala nový diel podcastu Ružomberský report. Dvadsaťminútová relácia sa tentokrát zaoberá problematikou individuálnej bytovej výstavby v meste Ružomberok. Hosťom relácie bol Pavol Šrankota, zástupca hlavného architekta mesta, ktorý spoločne s hovorcom mesta diskutovali o budúcnosti pozemkov pre rodinné domy v meste Ružomberok. Ako v relácii hneď na začiatku odznelo, v Ružomberku nie sú pozemky. Toto tvrdenie sa snažili diskutujúci uviesť na správnu mieru. Celý diel ružomberského reportu môžete nájsť na oficiálnej stránke mesta – www.ruzomberok.sk.

(Rubriku Radničné zvesti pripravuje pre Ružomberský hlas hovorca mesta Viktor Mydlo)
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist