Ružomberský hlas
  • Piatok 19. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Rudo Maškurica) - Pred dvomi týždňami zdolali basketbalistky MBK v Koniarni košické Young Angels 97:57. Potom však prišiel duel minulú sobotu v Piešťanoch, kde sa všetky ilúzie o skvelom začiatku nadstavbovej časti extraligy rozplynuli. Ružomberok pôsobil v prvom polčase ako zbitý pes a bez energie dovolil Čajkám vytvoriť si pohodlný náskok. Ani zlepšený výkon po zmene strán nestačil na obrat v zápase a šláger súťaže tak skončil v prospech vicemajstra 70:55.
Dnes v Koniarni to bola iná káva. Šamorín, posilnený prekvapujúcim víťazstvom nad Košicami, však zhasol skôr, ako zasvietil. Ruža už po prvej štvrtine vyhrávala 30:11, potom svoj náskok neustále zvyšovala, a napokon svojmu súperovi z elitnej štvorky nadelila stovku a vyhrala 104:36.
Prečo Šamorín, ktorý ešte pred mesiacom Liptáčky skutočne potrápil, odišiel dnes domov s debaklom a stovkou? "Vtedy to bol iný zápas, pretože pískali iní rozhodcovia ako dnes," zareagovala asistentka trénera ŠBK Timea Sujová. Dodala, že hráčky Ružomberka "nás búchali po rukách. Ťažko sa potom hrá, báli sme sa zranenia."
Naopak, domáci lodivod Juraj Suja bol s duelom spokojný. Podľa neho si s hráčkami cez týždeň, po zápase v Piešťanoch, vyčistili stôl a urobili si jasno v tom, čo a ako chcú hrať. "Teraz akurát dúfam a verím, že to dokážeme preniesť aj do ďalších zápasov."
Ružomberok prestrieľal súpera zo Šamorína, mal úspešnosť streľby 55%, kým Šamorín sa potácal len na úrovni 25%. V drese MBK excelovala Williamsová s 26 bodmi, a potešilo aj 14 minút pre mladú Uramovú, či takmer 4 minúty a záverečný kôš mladej ružomberskej nádeje Kubáňovej...
MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 104:36 (30:11, 54:17, 79:30). Williamsová 26, Enabosiová 22, Živaljevićová 19, Praženicová 14, Turudićová a Havranová po 7, Rusiňáková 5, Kubáňová a Uramová po 2 – Vaiglová 11, Sujová 9, Marcová 8, Horvátová 4, Ernstová a Lelkesová po 2. Štvrtiny: 30:11, 24:6, 25:13, 25:6. TH: 36/28 – 7/7. Trojky: 4-1. Bez divákov. Rozhodovali: Doušek, Bartoš, Izák. Úspešnosť streľby: 55% – 25%.