SILVIA BALÁZSIKOVÁ: O ŠKODÁCH, KTORÉ SPôSOBUJÚ NEZODPOVEDNÍ NOVINÁRI
Piatok 2. december 2022,
celkovo: 17801532 čitateľov
online: 24 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
weblab
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri

Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

21. november 2022 | 10:40
V stredu 23. novembra sa uskutoční ustanovujúce zasadnutie Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja.
21. november 2022 | 10:40
Spoločnosť Mondi SCP Ružomberok zaznamenala v minulom roku tržby na úrovni 588 mil eur, z toho bol čistý zisk viac ako 9,6 milióna eur.
18. november 2022 | 10:12
Šláger Niké extraligy v basketbale žien medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami, sa odohrá v Koniarni v sobotu 19.11. od 18:00.
18. november 2022 | 10:11
Spoločnosť WEBLAB finišuje s prípravou novej verzie internetovej stránky Ružomberského hlasu. Spustená bude počas najbližších dní.
18. november 2022 | 10:10
Dnes vychádza nové číslo Ružomberského hlasu (22/2022). Nasledujúce vydanie, predposledné v roku, bude v predaji od 2.12.
aktuálne číslo: 2022 / 22 (18. november 2022)
anketa
Ste za celoročný zákaz používania zábavnej pyrotechniky v Ružomberku (bez silvestrovskej výnimky)?
áno
[204h:78%]
nie
[56h:22%]
celkovo hlasujúcich: 260
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453
odporúčané stránkySILVIA BALÁZSIKOVÁ: O ŠKODÁCH, KTORÉ SPôSOBUJÚ NEZODPOVEDNÍ NOVINÁRI

6. august 2007 | 14:52 | 3006TOP ČLÁNOK

Takmer každý deň ju máme možnosť vidieť na televíznej obrazovke, jej výroky preberajú všetky celoslovenské denníky. V súčasnosti už rok pôsobí ako riaditeľka komunikačného odboru a hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR, predtým pracovala ako hovorkyňa ďalších významných slovenských inštitúcií - Riaditeľstvo colnej správy SR či Hasičského a záchranného zboru. Reč je o Silvii Balázsikovej, rodáčke z Ružomberka, ktorá Ružomberskému hlasu poskytla exkluzívny rozhovor.
* Na úvod si skúste zaspomínať na detstvo a mladosť v rodnom kraji, dolnom Liptove. Čo vám z tohto obdobia utkvelo v pamäti?
„Tým, že som vyrastala na vidieku, v Likavke, myslím si, že som prežila veľmi pekné a na zážitky bohaté detstvo. Patrím ešte k tej generácii, ktorá trávila letné prázdniny v pohybe, nie doma pred televízorom, alebo pri počítači, ako to majú vo zvyku dnešné školopovinné deti. Keď som vyrastala, bolo stále treba doma niečo robiť, pomáhať rodičom v domácnosti, pri prácach v záhrade a okolo rodinného domu. Vo voľnom čase to bolo celkom iné. Ráno som vybrala z garáže bicykel a rodičia ma uvideli iba na niekoľko minút pri obede a potom až pri večeri. Keď som sa vrátila do tmy, bolo všetko v poriadku. S kamarátmi sme doslova prebrázdili napríklad Hrabovo, Malinné Brdo, Mních, hrad Likava, prebrodili okolité potoky a preskúmali susedné dediny. Chodili sme na hríby, zbierali maliny, čučoriedky... Určite je na čo spomínať. Najviac som sa však vždy tešila na výlet do Vysokých Tatier, hlavne na cestu ozubenou železnicou a na spoločné dovolenky pri mori s rodičmi a sestrou. Pamätám si najmä na jednu z nich, bola som ešte škôlkarka, rodičom som sa stratila na doslova preľudnenej pláži v Bulharsku. Všetko našťastie dopadlo dobre, rodičia si ma včas našli. No a mladosť? Človek je predsa taký mladý ako sa cíti. Na mladosť budem spomínať na dôchodku. Chvalabohu, ešte tam nie som a ani tak rýchlo nebudem.“
* Školské a študentské časy určite neboli prechádzkou ružovou záhradou. Bolo vám bližšie vysedávanie nad knihami alebo ste sa radšej učili takpovediac zo dňa na deň?
„Navštevovala som Základnú deväťročnú školu v Likavke, následne Gymnázium v Ružomberku a externe som vyštudovala filozofiu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Učenie mi nikdy nerobilo problémy, bola som dobrou žiačkou aj študentkou, moji rodičia sa preto nemuseli obávať trápnych situácií na rodičovských združeniach. Bola som typický bifľoš, aj vysokú školu som skončila s červeným diplomom.“
* To, že budete robiť hovorkyňu v najvýznamnejších štátnych inštitúciách, ste asi nepredpokladali. Aké boli vaše profesionálne začiatky a ako ste sa k tomuto povolaniu dostali?
„To, že budem robiť hovorkyňu, sa mi ani neprisnilo. Po skončení gymnázia som mala v úmysle študovať prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii nemčina-ruština na Univerzite Komenského v Bratislave. Tam ma pre nedostatok voľných miest neprijali, a tak som sa zamestnala v colnej správe. Popri zamestnaní som vyštudovala vysokú školu a z dôvodu výhodnej pracovnej ponuky, ktorá prišla z Colného riaditeľstva SR, som sa v lete v roku 1994 presťahovala do Bratislavy. S nápadom vyskúšať moje schopnosti komunikovať s médiami prišiel začiatkom roku 1998 vtedajší generálny riaditeľ Colného riaditeľstva SR. Začínala som od nuly, alebo ako sa hovorí – varila som z vody. Postupne som získavala kontakty v médiách, intenzívne som na sebe pracovala a pracujem doposiaľ. Či to bol dobrý nápad, to už musia posúdiť iní. Ako dieťa som túžila stať sa novinárkou. Aj keď sa mi to nepodarilo, takto som tejto profesii nablízku.“ (celý článok v RH15/2007)
Ján Sokolský
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist